REZERWACJA WIZYTY W RCKiK

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze informuje, że od 1 marca na naszej nowej stronie internetowej www.rckik.zgora.pl pojawiła się zakładka „ZAREZERWUJ TERMIN”. Dzięki niej można zarezerwować termin wizyty w naszym centrum oraz oddziałach terenowych, do czego gorąco zachęcamy. Uwaga – nie dotyczy to akcji wyjazdowych!

Ta nowa funkcjonalność ma za zadanie skrócić czas pobytu Krwiodawców w naszych placówkach, ułatwić nam obsługę Dawców oraz prowadzić racjonalną gospodarkę krwią i jej składnikami dostosowaną do faktycznego zapotrzebowania na krew kierowanego ze szpitali.

Aktualnie prowadzimy testy, by sprawdzić funkcjonowanie tej aplikacji w życiu codziennym i skorelować ją z realiami naszych placówek. Dlatego też prosimy wszystkich gorąco o wyrozumiałość, bo to coś nowego, więc czasem rodzi pewne nieporozumienia oraz o uwagi, bo kto lepiej sprawdzi w praktyce działanie systemu jak nie sami jego użytkownicy (uwagi prosimy kierować na adres dawcy@rckik.zgora.pl). Im szybciej jak największa ilość osób zacznie korzystać z tego systemu, tym szybciej dopracujemy go w 100 procentach.

Założenia programu przewidują, że od 1 lipca 2022 roku wszystkie wizyty Krwiodawców w naszych placówkach poprzedzone zostaną internetową rejestracją. Po tym terminie RCKiK w Zielonej Górze nie gwarantuje, że Dawca niezarejestrowany przez stronę internetową zostanie obsłużony. Do tego czasu będziemy przypominać o takiej możliwości i informować, jak należy umówić następną wizytę.

Sama rejestracja przez stronę www jest bardzo prosta i intuicyjna, jednakże przygotowaliśmy KRÓTKĄ INSTRUKCJĘ „krok po kroku”, która dostępna będzie w naszych placówkach oraz w zakładce „ZAREZERWUJ TERMIN” na naszej stronie internetowej.

Uwaga!!! Osoby z umówioną wizytą na konkretną godzinę, będą obsługiwane w pierwszej kolejności, jednakże osoby, które dokonały rezerwacji, prosimy o przestrzeganie terminu i nie przychodzenie wcześniej, niż na 10 minut przed umówionym czasem, bo takie działanie niweluje założenia programu!!!

Wierzymy, że wspólnie wypracujemy najlepszy sposób, by oddanie krwi odbywało się sprawnie i było mile spędzonym czasem!

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast